Kromě jízlivých poznámek a urážlivých obvinění kvůli snaze podpořit provoz Národního domu další půjčkou, se opozice v prostějovském zastupitelstvu během středečního jednání vytasila s další neověřenou „novinkou“. Jak ale zjištění Večerníku ukázalo, všechno je jinak...

„Z kavárny Národního domu zmizel starodávný kávovar! Zajímalo by mě, zda ho snad někdo ukradl, nebo byl přemístěn s odchodem bývalého ředitele,“ láteřil opoziční zastupitel Petr Ošťádal (Na rovinu!).

Okamžitě se vyrojily spekulace o další krádeži či zpronevěře, kterou má na triku bývalý šéf obecně prospěšné společnosti Národní dům Jiří Hloch. Nic takového se ale nestalo!

„Pan Ošťádal ten starý kávovar zřejmě viděl při návštěvě Národního domu a pak zjistil, že tam není. Je tomu sice tak, ale okolnosti jsou zcela pragmatické. Jednalo se o atrapu kávovaru, který Národnímu domu zapůjčil dodavatel kávy. Spolupráce s touto firmou ale skončila, takže dodavatel si atrapu kávovaru zase odvezl,“ vysvětlil Večerníku současný ředitel Národního domu Martin Křupka.

A celá kauza je tak objasněna, konec fámám. Možná by si to nejprve chtělo zjistit všechny skutečnosti a pravdu, než začnu do světa vykřikovat „zaručené“ zprávy očerňující vše, co současné vedení města udělá, či za co může být zodpovědno...