Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.1.2021.
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona.
2020 predplatne
Prostějovanka se na ME neztratila a v soutěži družstev nebyla daleko od medaile

Ostatní

Jak už Večerník informoval v minulém vydání, velice solidní výsledky si odvezlo sourozenecké duo Ponížilových z mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice. Dominik vybojoval 10. a 12. místo, Dominika byla 10. na přeskoku a v celkovém pořadí skončila dvanáctá. Největšího úspěchu pak dosáhla v soutěži družstev, když přispěla k páté příčce.

Evropský šampionát ve sportovní gymnastice pokračoval od 14. do 20. prosince v Turecku soutěžemi juniorek a žen. V Mersinu, který jako pořadatel zaskočil po odstoupení Baku, chyběly kvůli pandemii koronaviru reprezentantky řady silných států, jako je Rusko, Nizozemsko, Británie, Francie nebo Švýcarsko.

Členkou reprezentačního týmu ČR žen byla také prostějovská gymnastka Dominika Ponížilová. Jako nejlepší z české výpravy obsadila v absolutním pořadí 12. místo v konkurenci 47 účastnic ze 16 zemí. „Krůček od finále byla na přeskoku, když v této disciplíně obsadila vynikající desáté místo a byl z Češek nejblíž postupu do finále,“ prozradila osobní trenérka Veronika Lukášová. „Souboj na dálku mezi sestrou a bratrem tak dopadl, dá se říci, nerozhodně,“ dodala s úsměvem.

Ve finále si ale zacvičila, když český tým ve složení Aneta Holasová, Dominika Ponížilová, Sabina Hálová, Magdaléna Coufalová a Natálie Brabcová zopakoval v šestičlenném souboji umístění z kvalifikace a skončil pátý.  (sob)

FOTO 52 Sob gymnastika_me

Dominika Ponížilová si připsala na ME ve sportovní gymnastice pěkná umístění. Foto: archiv TJ Prostějov

V anketě o lukostřelce roku jsou  ČTYŘI PROSTĚJOVSKÁ JMÉNA!

Ostatní

Přestože halová lukostřelecká sezóna, která měla odstartovat před dvěma týdny, se zatím nekoná, dění na scéně neutichlo, naopak. Lukostřelci nyní budou vybírat ty nejlepší ze svého středu v rámci letní sezóny. Do finální nominace se dostalo deset střelců, také pět paralukostřelců, dorostenců a trenérů. Prostějovský lukostřelecký klub přitom může těšit, že má v nominacích hned čtyři želízka v ohni.

Strana 1 z 2

Anketa

Jak se stavíte k očkování proti COVID-19?
Copyright © 2004 - 2021 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil: Joomla weby.