Mnohem dříve než obvykle a po mnohem méně odehraných zápasech. Zatímco celkově snese rok 2020 přídomek „divný“, v regionálním fotbale můžeme zajít ještě dál, „strašný“ bude asi to nejpřesnější označení. Aby ne, jaro 2020 vůbec nezačalo a podzim 2020 už je po deseti odehraných kolech taky hotový.

I v nich se toho ale událo mnoho zajímavého. Padaly góly i červené karty, zklamání střídalo nadšení, nechybělo ani několik překvapení. Kdo by třeba tipoval, že Mostkovice doma porazí lídra tabulky nebo že Protivanov odehraje s Čechovicemi bezbrankovou remízu? Takových zajímavých i často nečekaných momentů přitom bylo ve zkráceném podzimu dost a dost. Společně se podrobně díváme na celé dění v jednotlivých soutěžích a týmech, rozebereme si hráčské statistiky a zamyslíme se rovněž nad jarní částí.

Co to znamená? To, že se na stránky nejčtenějšího regionálního periodika vrátil seriál FOTBAL EXTRA, tedy minimálně dvě strany věnované uplynulé půlsezóně. Zpočátku jsme se věnovali obecně podzimnímu dění a jeho předčasnému konci, následně se podívali na dění v krajském přeboru a záhy podrobili monitoring úspěšnému působení Konice v I.A třídě Olomouckého KFS. Následně se Večerník zaměřil na dění ve skupině „B“, kde je hned pět celků z Prostějovska a hodnocení tak bylo rozděleno na dvě části. Prvně šly na řadu regionálně nejvýše postavené Čechovice a v závěsu za nimi se skrývající Kostelec na Hané s Určicemi, načež poté se dostalo i na zbývající duo Protivanov - Plumlov. V prosincových vydáních jsme se pustili do dvou skupin I.B třídy Olomouckého KFS. Úvodní várka byla věnována rivalům z Klenovic a Pivína, následně přišla na řadu zbývající trojice z „áčka“ Otaslavice, Vrchoslavice a Mostkovice. Ještě loni jsme stihli revizi do grupy „B“, kdy jsme se zprvu zaměřili na vystoupení TJ Haná Prostějov, abychom v posledním čísle roku 2020 podrobili monitoringu tým Smržic a sloučený oddíl Jesenec-Dzbel.

A jízda pokračuje dál! Hned v prvním lednovém vydání jsme odstartovali sondou do nejvyšší klání pod hlavičkou OFS Prostějov. V rámci Okresního přeboru alias II. třídy, který Večerník dlouhodobě sleduje jako svoji prioritní soutěž, dostal právo první karty vedoucí tým tabulky, jímž se stalo „béčko“ FC Kralice na Hané. Dnes následuje druhý lídr z Dobromilic a již příště budou následovat další účastníci nejvyššího okresního klání.

Přelom ledna a února pak bude patřit III. třídě a neopomeneme ani ženský fotbal a mládežnické soutěže.

Pokaždé na vás čekají exkluzivní rozhovory, nechybí pochopitelně tabulky, statistiky celé soutěže i jednotlivých týmů a redakční komentář.

Pohodlně se tedy usaďte a počtěte si další ohlédnutí za fotbalovým podzimem!

 

13. díl fotbalu EXTRA o II. Třídě OFS najdete v tištěném vydání ze dne 11.ledna 2021