Řídící komise pro Moravu už má za sebou rozlosování soutěží, pod které spadají také ženy. A zde se mluvilo dlouze o tom, jak bude příští ročník vypadat. Jen pro připomenutí – v předešlé sezóně hrály třetí ligu tři celky. Řešilo se tak případné doplnění či změna systému, který ze soutěže opět udělá regulérní souboje. Třetí nejvyšší soutěž ale z divizních celků nechtěl nikdo doplnit a nastala tak poměrně paradoxní situace. Ženy Prostějova se budou stěhovat o soutěž níž do divize a mezi druhou nejvyšší soutěží a divizí nebude žádná soutěž. Kocourkov právě započal…

„Budeme hrát divizi, protože o doplnění třetí nejvyšší soutěže zájem ze strany klubů nebyl a do druhé nejvyšší soutěže nás nepustili. Jak bude vypadat postupový klíč a další věci, to zatím nedokážu odhadnout,“ prozradil viditelně rozladěný kouč eskáčka Matěj Vybíhal.

Ženy eskáčka přitom ukazovaly, že jsou od divizních ceků viditelně odskočené, a dokonce v poháru přes druholigové celky postoupily do dalších bojů. „Je to špatně, když soutěž hrají tři týmy, co si budeme povídat, ale oproti divizi je tam vidět markantní skok, když jsem se byl na eskáčko podívat,“ hlásil už dříve například kouč Mostkovic Ondřej Milar, který by se nyní s tímto soupeřem měl pravidelně potkávat v rámci soutěže.

Daleko náročnější tak bude i povolit tlaku celků z vyšších soutěží, které budou o hráčky mít zájem. Pro Prostějov není současná situace rozhodně příjemná.