Uf, povedlo se. Převážně tyto pocity musí mít bezprostředně v každém amatérském fotbalovém klubu po České republice. Pandemie koronaviru tentokrát nezastavila běh soutěží a podzimní část soutěžního ročníku 2021/2022 je dohrána. Vypadá to navíc, že by se po dvou nekompletních sezónách mohlo konečně zadařit mít tabulky tak, jak se sluší patří. Příjemné navíc je, že v regionu bylo jen minimum zápasů odloženo na březnové termíny.

O to větší potěšení nyní máme z toho, že po půl roce vám opět přinášíme seriál FOTBAL EXTRA. V něm se ohlížíme za sezónou jednotlivých týmů z Prostějovska ve všech soutěžích od krajského přeboru přes okresní třídy, mládežnické grupy až po ženskou kopanou. Svůj tradiční prostor dostává pochopitelně i jediný profesionální tým 1.SK Prostějov. Vyzpovídáme funkcionáře, trenéry i vybrané hráče, přineseme kompletní tabulky a statistiky. Podíváme se také na to, proč je někdo na chvostě a jiný se naopak nyní může těšit z „bedny“, prostě rozebereme si, jak zatím plní předsezónní ambice. Prostor tentokrát dostanou i rozhodčí.

V úvodním díle jsme si stručně probrali ukončené soutěže a to, jak se v nich prezentovaly týmy z Prostějovska. Následně přišlo na řadu dějství druhé, které jsme věnovali krajskému přeboru, v němž již třetí sezónu v řadě působí dva celky z Prostějovska - Kralice na Hané a Lipová. Třetí pokračování jsme věnovali přehledu výsledků podzimní části ve všech mužských soutěžích od Přeboru Olomouckého KFS až po III. třídy OFS Prostějov, přidali jsme také ženská klání s regionálním zastoupením. Tento sumář do kapsy byl perfektním doplňkem obsáhlé, osmačtyřicetistránkové přílohy FOTBAL EXTRA, která byla součástí čísla 48 PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Následně došla řada na fotbalový potěr, tedy mládež. Stejně jako u mužů a žen jsme vám nabídli souhrn napříč soutěžemi doplněný o konečné tabulky a exkluzivní rozhovor. Po jednotýdenní přestávce jsme se zaměřili na Konici, tým hrající I.A třídu Olomouckého KFS, což je jediný regionální zástupce ve skupině „A“. Poté jsme se pak ve dvou dílech po sobě zaměřili na „béčko“, v němž se naopak představilo hned pět týmů z Prostějovska. Naposledy přišla řada na skupinu „A“ I.B třídy, v níž má Prostějovsko čtyři zástupce. A tak jsme přinesli pocity a dojmy z Pivína, Otaslavic, Klenovic i Vrchoslavic.

Jubilejní desátý díl jsme věnovali spanilé jízdě prostějovské Hané. V jejím případě chybělo jen málo a skončila by po podzimní části skupiny „B“ I.B třídy Olomouckého KFS na samotném vrcholu. Ve druhé části ohlédnutí za nejnižší krajskou soutěží nás čeká sonda do ke zbývajícímu triu účastníků „béčka“. Zatímco Mostkovice a Smržice mohou být relativně v klidu – nachází se ve středu tabulky – Jesenec-Dzbel má za sebou katastrofální podzim, v němž nepoznal chuť vítězství a získal pouhé dva body. Ani tentokrát nechybí tabulky, statistiky, redakční komentář a exkluzivní rozhovory.

Dvanáctý díl si odskočí zpět do prostějovského eskáčka, které již zahajuje jarní část soutěžního ročníku 2021/2022. Přineseme vám aktuální novinky, soupisku, los druhé poloviny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a vyzpovídáme čelní představitele ze všech klubových sfér. Současně ale nezapomeneme ani na boje v nejvyšší okresní soutěže, kterým je Přebor OFS Prostějov.

Takže usaďte se, udělejte si kafe a ponořte se s námi do světa fotbalu!

 

Jedenáctý díl tradičního seriálu FOTBAL EXTRA věnovaný týmům ve skupině "B" I.B třídy Olomouckého KFS je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 21. února