Dobré odpoledne, dnes je pondělí 17.1.2022.
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav.
2020 predplatne
V Konici mají Srdíčko stále otevřené pro všechny děti

Společnost
Fotogalerie

Žijete v Konici a okolí? A máte dítě, které ještě nechodí do školky? Je však natolik šikovné, že už je pro jeho rozvoj váš byt málo? Chtěli byste, aby si užilo kamarádství s vrstevníky a zároveň se naučilo spoustu nových věcí? Netušíte však, kam byste s ním zašli a máte pocit, že v Konici nic vhodného není? Pak jste zřejmě ještě nenavštívili Mateřské centrum Srdíčko, které již 15 let působí v prostorách konického zámku. Každou středu a pátek zde funguje Klub pro rodiče a děti. A právě do něj jsme se uplynulý pátek vydali na návštěvu.

Značky: ,
Vánoční vytrubování v Nezamyslicích opět nezklamalo

Společnost

Tradiční akce na druhý svátek vánoční napsala i v letošním roce další pokračování. Před kostelem svatého Václava v Nezamyslicích se tak i během letošních svátků vytrubovalo. Za doprovodu Markovanky s kapelníkem Markem Novákem si tak občané městysu užili i letos koledy a vánoční melodie. Sváteční podvečer navíc ozvláštnil lesk i mráz a zasněžené okolí kostela a zámku. Vánoční atmosféře, kterou si užívalo více než sto místních, tak opravdu nic nescházelo.

K operacím kloubů poslouží nová artroskopická věž

Společnost

(Adam Knesl, tisková mluvčí společnosti Agel) Kvalitnější zobrazení, přesnější operativa i modernější nástroje – to je jen část předností, jimiž disponuje nová artroskopická věž, kterou mají nově k dispozici zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov. Investice přišla nemocnici na téměř 2 miliony korun a sloužit bude všem pacientům ortopedicko-traumatologického oddělení.

Jak je to s proticovidovými opatřeními v autobusech?

Společnost

Je tady jedno protiepidemické nařízení, které vlastně s krátkou přestávkou přetrvává už skoro dva roky. V prostředcích hromadné dopravy, obzvláště té městské, jsou povinni všichni cestující mít nasazenou ochranu dýchacích cest. A to samé je vyžadováno po řidičích autobusů. Magistrátu si však postěžoval jeden z Prostějovanů, že v případě jednoho konkrétního řidiče se tak neděje...

Zemřel bývalý místostarosta Prostějova  a sportovní funkcionář Boris Vystavěl

Společnost

Smutná zpráva přišla na samém konci roku 2021. Ve věku nedožitých 83 let totiž na Silvestra zemřel Boris Vystavěl. Prostějovská veřejnost si ho velice dobře pamatuje jak z komunální politiky, tak zejména byl znám svojí činností jako sportovní funkcionář. Po sametové revoluci v roce 1989 působil na prostějovské radnici jako místostarosta, poté se věnoval především řízení Sportovního klubu Prostějov. Boris Vystavěl je rovněž držitelem Ceny města Prostějova za rok 2018. Rodina i veřejnost se s výraznou osobností našeho města rozloučila minulý pátek po poledni v Obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Značky:

Anketa

Vyhledáváte povánoční výprodeje?
Copyright © 2004 - 2022 Prostějovský Večerník (Haná Press s.r.o.). Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil: Joomla weby.