Ještě před několika týdny byly v Domově seniorů v Nerudově ulici v Prostějově dvě desítky klientů nebo členů personálu pozitivně testovaných na covid-19. Na konci minulého týdne už byla situace v domově daleko optimističtější. Jak ale Večerníku potvrdil ředitel Zdeněk Libíček, k podstatnému snížení počtu nakažených přispěla jen velmi tvrdá opatření.

 

„V současné chvíli, tedy po již druhých celoplošných testech, máme v domově dvě pozitivně testované babičky, jednoho dědečka a také dvě zaměstnankyně. Věřím proto, že nákazu pomalu z našeho zařízení vyháníme. Děje se tak ale pouze na základě velice přísných a možná pro někoho až drastických opatření, která však jak klienti, tak i členové personálu bedlivě dodržují,“ uvedl v neděli pozdě odpoledne Zdeněk Libíček, ředitel Domova seniorů v Nerudově ulici v Prostějově.

Už jen hrstka nakažených v domově by mohla svádět k myšlence, že zde dojde k postupnému uvolnění přísných opatření. „To v žádném případě! Nic se zatím nerozvolňuje, ostatně sami od sebe bychom to nesměli udělat. Musíme počkat, že k tomu dá svolení vláda. My pokračujeme ve tvrdých hygienických opatřeních včetně izolace jednotlivých oddělení v našem domově. Je ale pravda, že tato opatření si vyžadují obrovské náklady. Například veškeré ochranné pomůcky a prostředky nás stojí šílené peníze,“ dodal Libíček. 

 

Aktuální zpravodajství čtěte v tištěném vydání